Geoblog.pl    mirek    Podróże    Za wielką wodą... :))    nieszczesne tysiace!!

nieszczesne tysiace!!

Kolumbia
Kolumbia, Cali

No to pruje jak walniety na polnoc. Udalo mi sie przekroczyc granice, gdzie delikatnie mnie ´obrabowali´ przez moja nieswiadomosc. Granice sa najgorsze- kreci sie tam masa mniejszych i wiekszych zlodziejaszkow czychajacych na nieswiadomych niczego Gringo. Podobnie i ja nie majac zielonego pojecia jakiej waluty uzywaja kolumbijczycy, dalem sie niezle wyrolowac. Kurde, nie wiedzialem, ze 30 tysiecy peso, ktore dostalem za 60 $ tak na prawde nie jest szescdziesiecioma dolarami. Nie jest to tez nawet 40 dolarow !!! Jest to zaledwie 15 dolcow !! Taksowkarz skasowal mnie, jak sie pozniej dowiedzialem 8 razy wiecej niz powinien i z tego wszystkiego nie starczylo mi nawet na bilet autobusowy..eh !!

Teraz juz wiem, ze 150 tys, ktore mam w portfelu to zaden majatek ,a zaledwie 60 $.

poznalem w drodze dwoch stuknietych francuzow, takze poki co krecimy sie razem. Bede pisal troche rzadziej, bo mam malo czasu i mase km. do przebycia. Teraz kieruje sie na wybrzez do najladniejszego miasta Kolumbii- Cartagena.

pozdrowienia z tropikalnego Cali.

mentecaptus
mentecaptus - 2008-11-24 18:36
Trzymam kciuki i pozdrawiam :]

Stara
Stara - 2008-11-24 20:14
no tak, A NIE MOWILAM?!!
ha ha ha ha :)
trzymaj sie i uwazaj na paski, granice i taksowkarzy...
Lima 27, poki co roztopilam sie w Mancie.
sciskamy i pamietaj, schowaj lancuszek i zegarek, nie nos plecaka w jednej rece, nie kus sekretna kieszonka i nie daj im sie poznac, ze w zab nie mowisz po hiszpansku!
calusy

mirek